Opłaty za korzystanie ze środowiska

Opłaty środowiskowe stanowią jeden z najistotniejszych instrumentów ekonomicznych stosowanych w finansowaniu systemu ochrony środowiska w Polsce. Termin opłat środowiskowych jest przemiennie stosowany z terminem opłat ekologicznych. Jednoznaczne zdefiniowanie jest jednak dość trudne, ze względu na zasadność niektórych obciążeń finansowych zaliczanych do tego typu opłat. 
   Opłaty środowiskowe, podobnie jak wiele opłat publicznych pełnia funkcję bodźcową zwaną także funkcją mobilizującą lub stymulującą oraz funkcję dochodową zwaną także transferową. Podstawową funkcją opłat środowiskowych jest funkcja stymulacyjna, polegająca na wpłynięciu na podmioty zobowiązane do ich uiszczania w celu zainteresowania i wdrażania rozwiązań proekologicznych, o relatywnie mniejszym  negatywnym wpływie na środowisko.Opłaty środowiskowe stanowią jeden z najistotniejszych instrumentów ekonomicznych stosowanych w finansowaniu systemu ochrony środowiska w Polsce. Termin opłat środowiskowych jest przemiennie stosowany z terminem opłat ekologicznych. Jednoznaczne zdefiniowanie jest jednak dość trudne, ze względu na zasadność niektórych obciążeń finansowych zaliczanych do tego typu opłat. Opłaty środowiskowe, podobnie jak wiele opłat publicznych pełnia funkcję bodźcową zwaną także funkcją mobilizującą lub stymulującą oraz funkcję dochodową zwaną także transferową. Podstawową funkcją opłat środowiskowych jest funkcja stymulacyjna, polegająca na wpłynięciu na podmioty zobowiązane do ich uiszczania w celu zainteresowania i wdrażania rozwiązań proekologicznych, o relatywnie mniejszym negatywnym wpływie na środowisko.

Informacje o stronie:
Id strony:
1081
Dodano do katalogu: 2015-06-12 o godzinie 18:06:41
Wpis w kategorii: Finanse
Adres www: http://srodowiskowe-oplaty.pl
Google PageRank: PageRank=
Tagi: oplaty za korzystanie ze środowiska, środowiskowe opłaty

JEŻELI JESTEŚ WŁAŚCICIELEM TEJ STRONY I CHCESZ ZMIENIĆ TYTUŁ, OPIS LUB TAGI - zarejestruj się w naszym katalogu (z adresu mailowego w domenie strony). Następnie użyj formularza kontaktowego - opisz którą stronę chcesz dodać do swojego konta.
Zobacz wpisy w kategorii w naszym SEO - Darmowym katalogu stron www. Dopisz swoją stronę i zwiększ jej pozycję w wyszukiwarkach. Każdy odnośnik do Twojej strony - to jej wyższa pozycja. Pozycjonowanie za darmo.
Zobacz, wpisy, darmowy katalog stron www, katalog stron www, seo, darmowy, pozycjonowanie za darmo, pozycjonowanie za free, pozycjonowanie
'; Dopisz swoją stronę do katalogu na www.technoble.pl